Salı
Çok Bulutlu
9°C | 19°C
Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 15°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
8°C | 17°C

Başkanın Özgeçmişi

    Başkanın Özgeçmişi

1966 Yılında Kaytazdere’ de doğan Ali Kangal Uludağ Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden 1988 yılında mezun oldu. “Tatil Köyü İşletmeciliğinde Animasyon ve Satış Artırıcı Çabalar” konulu bitirme tezi ile mezun oldu. İngilizce ve Almanca bilen Ali Kangal turizm sektöründe 4 yıl süreyle hizmet verdi.

Kaytazdere Belediyesi’nde 1991 yılında başladığı Yazı İşleri ve Personel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüttü; encümen üyeliği ve İhale komisyon başkanlığı da yaptı. Altınova İlçesinde Yazı İşleri Sorumlusu olarak görev yaptığı dönemde TASKİB İtfaiye Birliği ve TASK-KAB Atıksu Arıtma Birlikleri’ nin kurulmasında aktif görev aldı.

Belediyecilik konusunda mesleki makaleleri yayınlanmış olan Ali Kangal, yazarlık yeteneğini Kaytazdere’ye olan sevgisiyle harmanlayarak; 1992 yılında detaylı bir araştırmaya imza atarak,  Kaytazdere’nin tarihçesini yazmıştır. Bu tarihçe çalışması halen dergilerde ve kitaplarda yer almakta, bölgeyle ilgili yayınlarda kullanılmaktadır.

Çok yönlü başkan olan Ali Kangal ayrıca;  Kocaeli ve Yalova illerinde futbol hakemliği, Türkiye Güreş Federasyonu’na bağlı olarak; Kırkpınar başta olmak üzere geleneksel güreşlerde Yağlı Güreş Cetvel Hakemliği görevlerini yapmıştır.  Amatör olarak güreş ve futbol başta olmak üzere tüm spor dallarıyla uğraşan Ali Kangal, Kaytazdere Spor Kulübü Yöneticiliği de yapmıştır. Sporun yanında müzikle de ilgilenerek   hobi olarak saz çalmaktadır.

Kaytazdere bölgesindeki başarılı zeytin yetiştiriciliği yaparak, Ar-Ge çalışmaları sayesinde en doğal ve lezzetli zeytinleri yetiştirmeyi başarmış ve birikimini diğer zeytin yetiştiricileriyle de paylaşarak, zeytinciliğin gelişimine katkı sağlamıştır.

Evli, 1 kız ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Copyrigt © 2017 Kaytazdere Belediyesi ®